Často kladené otázky (FAQ)

Vypadá to náročně, mám šanci to zvládnout?

Ano. StarCraft II je velice komplexní hra, základního bota však vytvoříte za pár minut (více Jak začít?). Je pak pouze na Vás, jak dobrý Váš bot bude. Soutěž je primárně určena studentům navazujících magisterských studijních programů. Účastnit se však může každý.

V jakém programovacím jazyku mohu bota vytvořit?

Jazyk Python spolu s knihovnou Python-sc2. Podrobnější informace naleznete zde.

Musím si StarCraft II kupovat?

Nikoliv. Základní verze StarCraft II potřebná pro účast v této soutěži je zdarma. Není tedy nutné nic kupovat. Aktuální informace naleznete na adrese starcraft2.com.

Jaké platformy jsou podporované?

Vývoj botů jsme osobně vyzkoušeli na operačních systémech Windows 10 a Mac OS. Vývoj na operačním systému Linux je také možný, doporučujeme ale výše uvedené.

Jedná se o plnohodnotnou verzi StarCraft II?

Pro potřeby soutěže jsme hru redukovali na jednu rasu (Terran). Navíc byl omezen technologický strom (více zde). Díky tomu nemusí soutěžící zvažovat tolik možností pro výběr strategie. Více informací o námi modifikované mapě naleznete zde.

Mohu si vyzkoušet mapu s kamarády než začnu pracovat na vlastním botovi?

Ano, mapa je dostupná pod názvem Sc2 AI Cup 2021 na Battle.net. Není nic jednoduššího než vytvořit lobby a pozvat kamarády.

Musím se účastnit sám?

Nemusíte, v této soutěži je možné utvořit až tříčlenné týmy.

Mohu se účastnit ikdyž nejsem studentem Univerzity Palackého v Olomouci?

Ano, pro takové zájemce byla zřízena speciální sekce. Více informací naleznete na stránce s pravidly.

Je možné boty testovat před samotnou soutěží?

Ano, pro potřeby testování botů jsme vytvořili speciální testovací server. Testování botů na tomto serveru je nepovinné a probíhá proti ostatním účastníkům soutěže. Detailní informace obdržíte po registraci do soutěže.

Jsou povoleny externí AI/ML knihovny (Keras, PyTorch ...), nebo veškerý kód musí být napsaný účastníkem?

Externí knihovny jsou povoleny. Jejich seznam však musí tým dodat během odevzdání bota (k testování i do samotného finále).

Tower