Webová prezentace kostela sv. Mořice 23. 04. 2021

Studenti katedry informatiky Daniel Bazala a Ivo Šmerek vytvořili webovou prezentaci pro Římskokatolickou farnost svatého Mořice v Olomouci. Kostel sv. Mořice, jehož výstavba byla zahájena v druhé polovině 13. století, je jednou z nejvýznamnějších historických památek města.

Kromě zmíněné webové prezentace byl vytvořen i samostatný web pro věhlasné svatomořické varhany. Ty v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Součásti webu je i formulář umožňující adopci píšťal, kterých tyto varhany mají téměř 8 tisíc, a tím finančně přispět k jejich rekonstrukci.

Spokojenost s prací našich studentů vyjádřil probošt u sv. Mořice, P. Mgr. František Hanáček.

Oběma studentům děkujeme za dobře odvedenou práci a jejich příkladnou reprezentaci katedry.

Webová prezentace kostela sv. Mořice