Učitelství informatiky pro střední školy navazující magisterský studijní program

Navazující magisterský program Učitelství informatiky pro střední školy je určen zájemcům o profesi středoškolského učitele informatiky. Program je součástí sdruženého studia typu maior-minor, je tedy kombinován s dalším vybraným programem (například Učitelství matematiky pro střední školy, Učitelství fyziky pro střední školy nebo Učitelství geografie pro střední školy). Absolventi jsou po skončení studia připraveni nastoupit do praxe na pozici středoškolského učitele informatiky. Mohou také pokračovat ve studiu v doktorských programech.

Studijní programFormaDélka studiaJazykGarant
Informatika pro vzděláváníprezenční2 rokyčeštinadoc. RNDr. Miroslav Kolařík, Ph.D.

Studium

Studijní plán obsahuje předměty, které poskytují znalosti pokročilých algoritmů a datových struktur, výpočetní složitosti, teorie informace a kódování a dalších oblastí. Absolvováním volitelných předmětů mohou studenti získat znalosti dalších oblastí informatiky a informačních technologií.

Program Učitelství informatiky pro střední školy je možné studovat v prezenční (denní) formě.

Uplatnění

Absolvent se může uplatnit jako středoškolský učitel informatiky, popřípadě jako programátor, správce databázových a informačních systémů, správce počítačové sítě nebo IT konzultant.

Přijímací řízení

Podrobné informace o podmínkách pro přijetí do studijního programu Učitelství informatiky pro střední školy naleznete na stránce o přijímacím řízení.

Přihláška ke studiu

Přihláška ke studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci se podává prostřednictvím e-přihlášky.

Správce stránky: Webmaster  |  Aktualizace: 21. 03. 2024