Informatika pro vzdělávání bakalářský studijní program

Bakalářský studijní program Informatika pro vzdělávání je určen zájemcům o profesi středoškolského učitele informatiky. Program je součástí sdruženého studia typu maior-minor, je tedy kombinován s dalším vybraným programem (například Matematika pro vzdělávání, Fyzika pro vzdělávání nebo Geografie pro vzdělávání). Absolventi mohou odejít do praxe nebo pokračovat ve studiu v navazujících magisterských programech.

Studijní programFormaDélka studiaJazykGarant
Informatika pro vzděláváníprezenční3 rokyčeštinadoc. RNDr. Miroslav Kolařík, Ph.D.

Studium

Studijní plán je navržen tak, aby studenti získali přehled o klíčových oblastech informatiky, zejména o algoritmech a datových strukturách, programování a vybraných programovacích jazycích, teoretických základech informatiky, počítačových sítích, operačních systémech, databázových a informačních systémech.

Program Informatika pro vzdělávání je možné studovat v prezenční (denní) formě.

Uplatnění

Předpokládá se, že absolventi budou pokračovat studiem v navazujícím magisterském programu Učitelství informatiky pro střední školy. Mohou také nastoupit do praxe, kde naleznou uplatnění například jako programátoři nebo správci počítačových sítí a informačních systémů.

Přijímací řízení

Podrobné informace o podmínkách pro přijetí do studijního programu Informatika pro vzdělávání naleznete na stránce o přijímacím řízení.

Přihláška ke studiu

Přihláška ke studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci se podává prostřednictvím e-přihlášky.

Další možnosti studia

Správce stránky: Webmaster  |  Aktualizace: 21. 03. 2024