Počítačové systémy a technologie specializace navazujícího magisterského studijního programu

Upozornění

Specializace Počítačové systémy a technologie nebude v akademickém roce 2023/2024 otevřena.

Počítačové systémy a technologie je studijní specializací navazujícího magisterského programu Aplikovaná informatika. Je určena zájemcům o počítačové systémy a sítě, databázové, webové a cloudové technologie, informační bezpečnost a firemní IT management. Specializaci si uchazeč volí před začátkem studia. Absolventi jsou po skončení studia připraveni nastoupit do praxe, ale mohou také pokračovat ve studiu v doktorských programech.

Studijní programFormaDélka studiaJazykGarant
Aplikovaná informatikaprezenční2 rokyčeštinadoc. Mgr. Jan Outrata, Ph.D.

Studium

Studijní plán obsahuje předměty, které poskytují pokročilé znalosti databází, webových a cloudových technologií, bezpečnosti počítačových systémů a sítí, metod umělé inteligence, podnikových informačních systémů a dalšího. Součástí studia je odborná stáž ve firmě. Absolvováním volitelných předmětů mohou studenti získat hlubší znalosti informatiky a metod vývoje software.

Specializaci Počítačové systémy a technologie je možné studovat v prezenční (denní) formě.

Uplatnění

Absolventi se uplatní v předních IT společnostech a průmyslu například jako datoví analytici, vysoce odborní správci počítačových systémů, IT manažeři nebo konzultanti IT řešení. Snadno adaptují na nové podmínky a technologie. Je o ně obrovský zájem na pracovním trhu.

Přijímací řízení

Podrobné informace o podmínkách pro přijetí do specializace Počítačové systémy a technologie navazujícího magisterského programu Aplikovaná informatika naleznete na stránce o přijímacím řízení.

Přihláška ke studiu

Přihláška ke studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci se podává prostřednictvím e-přihlášky.

Další možnosti studia

Správce stránky: Webmaster  |  Aktualizace: 23. 11. 2023